ترجمه روزنامه رسمی

ترجمه روزنامه رسمی

روزنامه رسمی هر شرکت نشان دهنده وجود واقعی و فعالیت قانونی آن است. به همین دلیل شرکت در مناقصات و معامله با طرف خارجی , ترجمه رسمی آن لازم و ضروری است . هر شرکت برای مذاکره و عقد قرارداد با شرکت های خارجی و یا جهت دایر نمودن شعبه ای از شرکت در خارج از کشور نیاز به ارائه یکسری از اسناد و مدارک خود از جمله اساسنامه , آگهی تاسیس و روزنامه های رسمی مربوط به تغییرات خود می باشد. برای ترجمه روزنامه رسمی لازم است روزنامه رسمی یا کپی برابر اصل آن توسط اداره روزنامه رسمی موجود باشد. برابر اصل قوه قضائیه یا دفاتر اسناد رسمی ارزش ترجمه را ندارد.

روزنامه های رسمی شامل موارد مختلفی هستند :

  • روزنامه رسمی آگهی تاسیس

  • روزنامه رسمی آگهی تغییرات

  • روزنامه رسمی تصمیمات

  • روزنامه رسمی تغییر نام

  • روزنامه رسمی آدرس شرکت

  • روزنامه رسمی ثبت شرکت

  • آگهی ثبت شرکت و …

تمامی شرکتها دارای یک روزنامه رسمی با نام آگهی تاسیس می باشند که در زمان تاسیس شرکت در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود. یک نسخه از آن تحویل هیئت مدیره شرکت می شود. معمولا افرادی که در ایران شرکت دارند جهت انتقال شرکت خود به کشورهای خارجی,عقد قرارداد با شرکت ها و سازمان های خارحی , شرکت در مناقصات و مزایده های خارجی تاسیس شعبه یا نمایندگی در خارج از کشور نیاز به ترجمه رسمی روزنامه رسمی شرکت خود دارند.

عده دیگری از افراد هستند که با توجه به سابقه کار اقدام کرده اند و سفارت موردنظر  برای تشخیص صحت وجود خارجی داشتن شرکت مذکور که از آن گواهی سابقه کار دارند  ترجمه رسمی روزنامه رسمی شرکت را خواسته است. هم چنین افرادی که درخواست ویزای توریستی دارند و در ایران شرکت ثبت شده دارند می بایست برای اقبات بازگشت خود روزنامه های رسمی شرکت را ترجمه و به سفارت به عنوان تضمین بازگشت ارائه دهند.

شرایط ترجمه رسمی روزنامه رسمی شرکت

روزنامه های رسمی شرکت ها معمولا در قطع A3 چاپ کی شوند  و نسخه اصل آن دارای مهر نمی باشد. ولی در صورت مفقود شدن روزنامه رسمی شرکت های می توانند با مراجعه به اداره روزنامه رسمی کشور تقاضای نسخه روزنامه رسمی خود را بدهند که در قطع A4 و با مهر برجسته اداره روزنامه رسمی تحویل آن ها می شود. این خدمات با هماهنگی قبلی و در صورت تائید کارشناسان دارالترجمه رسمی مهر به مشتریان محترم ارئه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *